בריקים

בריקים הם חומר גלם טבעי מאמא אדמה שעשוי מחימר וצפחה המצויים בשפע ברחבי כל העולם ונעשה בהם שימוש עוד בתקופה שלפני הספירה.
מבין המבנים המפורסמים ביותר שנבנו מבריקים ניתן למצוא את החומה הסינית ומוביל המים הרומאי מה שמעיד ומוכיח על כושר עמידותם וחוזקם של הבריקים.

ידידותיים לסביבה

בזכות העובדה שהם ניתנים למיחזור כמעט אין שום בלאי בייצור תעשייתי של בריקים ולבנים.
קיר בריקים משמש כחומר בידוד מעולה בפני מזג האוויר כך תצטרכו להשקיע פחות אנרגיה וכסף בשמירה על טמפרטורה נעימה ונוחה בבית, ובנוסף תשמרו על סביבה נקייה יותר, והכל טבעי לחלוטין, נעים מאד בריקים, החומר הידידותי ביותר לסביבה מבין כל חומרי הבניה.

בריקים לחיפוי קירות

מה לי ולקיר בריקים?

מתלבטים עוד קצת? הם יפים באופן מהפנט, מגוונים, מקטינים את הסיכוי לנזקי אש ושריפות וקלים לתחזוקה משום שהם לא דוהים ומתקלפים בניגוד לקיר רגיל הדורש צבעיה כל תקופה.
בריקים מתאפיינים בחוזק ועמידות שמחזיקה לאורך שנים וילוו אתכם למשך דורות שלמים, מבלי שתצטרכו להשקיע כספים נוספים, כמו כן הם בעלי כושר נשיאה גדול שעוזר לתמוך במבנה שלכם.
יתרה מזאת בריקים משמשים כחומר בידוד מעולה המגן על קירות הבית מפני לחות ורטיבות ואף משמש כחומר המבודד רעשים בצורה טובה.

איפה לבנות קיר בריקים

למעשה קיר בריקים מתאים לעיצוב כלל חללי הבית משום שהוא מתאים לכל סגנונות העיצוב: תעשייתי, מודרני, כפרי, עתיק, מינימליסטי ועוד, כשכל צבע מספק תחושה ואווירה אחרת לחלל שלכם.
בשל העלויות היחסית גבוהות בבניית קיר בריקים והדומיננטיות שלו מומלץ לבנות את קיר הבריקים בחללים המרכזיים בבית על מנת להעניק להם תחושת מרחב וחמימות, מה שבטוח זה לא משנה איפה תבחרו למקום את קיר הבריקים הוא יהפוך את כל החלל לדקורטיבי, אלגנטי ומרשים.
החללים הנפוצים ביותר לבניית קיר בריקים הם הסלון, המטבח ופינת האוכל משום שהם משמשים כמקום המפגש והאירוח המרכזיים של כל בני המשפחה.

חשוב לדעת לפני התקנת קיר בריקים

בטרם התקנת קיר בריקים יש לקחת חשבון את כל השיקולים החל ממחיר חומרי הגלם והעבודה, צורת הבריקים ועד לסגנון העיצוב המועדף עליכם, יש להתאים את קיר הבריקים למראה ולאווירה שאתם רוצים ליצור ולהתאים אותו לריהוט שלכם כדי הרמוניה בין כל האלמנטים הדקורטיבים בבית.
חשוב מאד לבחור מתקין מקצועי, מנוסה ומיומן, מומלץ לראות עבודות של בעל המקצוע לפני בחירתו ולקבל עליו חוות דעת מלקוחות כדי לוודא שאתם בוחרים את בעל המקצוע הנכון לביצוע העבודה.
על מנת לשמור על מראה הבריקים יש לאטום אותם בחומר מבודד בשם “סילר” ואין לנקות אותם עם חומצה, לחץ מים או מברשת מתכת.

גלריה