ספי חלון

ספי חלון הם בסיס אופקי למסגרת החלון, וחלק אינטגרלי מהחלון עצמו שמטרתם להחזיק את החלון ולספק לו תמיכה מלאה,
למנוע רטיבות וחדירה של מים לקירות הבית, כמו כן ספי חלון הם אמצעי ניקוז מעולה.

מה הם ספי חלון?

סף חלון הינו משטח המונח בצורה אופקית בפתח המיועד להוות חלון. המשטח המונח עשוי בדרך כלל משיש או מאבן והוא מונח לאחר ביצוע עבדות טיח. מסגרת החלון עשויה בדרך כלל מאלומיניום, ומונחת על גבי סף החלון, כך שלמעשה הוא זה הנותן את הבסיס החזק והיציב למסגרת.

סף חלון דו כיווני

הסוג השני הוא סף חלון דו כיווני. בסוג זה סף החלון נמצא במרכז החלון ובולט לשני הצדדים – פנימה והחוצה. כיוןן שסף חלון מסוג זה יבלוט גם אל תוך הבית יש חשיבות רבה לאסתטיות שלו. פונקציונליות

לספים דו כיווניים פונקציונליות רבה. כך לדוגמה, כאשר ממקמים חלון שכזה בסלון ניתן להשתמש בסף החלון כמדף לספרים או לחפצים דקורטיביים. גם בחדר האמבטיה יכול חלון כזה לשמש מדף נהדר. בנוסף, חלון עם סף פנימי רחב יוכל לשמש גם כפינת ישיבה על אדן החלון, ועל ידי הוספה של מזרון ומספר כריות ניתן ליצור מעין ספה השקועה בתוך הקיר.

קופינג

מושג נוסף אותו כדאי להכיר כאשר מדברים על ספי חלון הוא “קופינג“. מושג זה מתאר את החיפוי העליון של חומות וגדרות. הגדר בנויה מחומרים שונים, ועליה מונח הסף סיומת עליונה. הקופינג אוטם את הגדר ועל ידי ביצוע איטום משני צידי הסף נמנעת זליגת מים לאורך קירות הגדר.

שיש לחלונות פנים

שיש לחלונות

במיוחד כאשר מדובר על ספי חלון חיצוניים, חשוב לבחור חומר גלם חזק ועמיד, כמו השיש, שזוהי אבן האטומה למים, עמידה בכל תנאי האקלים, ולכן היא כה פרקטית ותשמש אתכם למשך שנים ארוכות. בנוסף, ספי חלון משיש, הם בעל חור, מה שנקרא “אף מים”, זה נמצא בתחתיתו של המשטח, כאשר המטרה היא פרקטית בעיקר.
בזמן שיורדים גשמים, כאשר הם מגיעים לחריץ, הם זורמים מטה כלפי האדמה, ואינם מגיעים לקירות, יוצרים לחות, רטיבות ולכלוך.
כשבוחרים שיש לחלונות יש להתאים אותו לסגנון העיצוב של הבית, זהו עוד נדבך ממערך העיצוב הכללי, ויש לבחור שיש הנחשב לעמיד מאוד, איכותי, בעל רמת צפיפות גבוהה.
ספי חלון, בין אם מדובר על סף חלון פנימי, או סף חלון חיצוני, הוא שילוב מובהק שבין פרקטיקה, יעילות ויופי, הוא מגן על קירות הבית בצורה אופטימאלית, והוא מהווה אלמנט עיצובי לכל דבר ועניין.
קל מאד לנקות ספי חלון משיש, מפני ששיש אינו צובר אבק ולכלוך כל מה שצריך זה לנקות בעדינות באמצות מטלית לחה.
ספי שיש לא נפגעים ונהרסים כתוצאה מחשיפה לשמש, מה שאומר שהצבע של השיש לא ידהה עם הזמן.

בניגוד לחומרי גלם אחרים שנשרטים מתבלים עם הזמן וצריכים החלפה ותחזוקה שוטפת, ספי חלון משיש ניתנים לחידוש בקלות באמצעות ליטוש שיחזיר להם את הברק והמראה החדש והנוצץ.

גלריית ספי חלונות