ריצוף שיש

מתכננים בבית רמונט כללי? עוברים למשרד חדש? זהו תזמון מעולה להחליף ריצוף פנים.
בשנים האחרונות מסתמנת מגמה שבה הופך ריצוף שיש לבית לאחד מהריצופים הטרנדיים ביותר בענף הבנייה והשיפוץ הישראלי.
מבית “חברת בני רוקח” מסבירים שהכוונה היא לריצוף טבעי כמו הבזלת, הצפחה והגרניט, אבנים שנחצבות מבטן האדמה, זאת להבדיל מהריצופים האחרים המיוצרים באופן תעשייתי.
עם זאת, ניתן למצוא כיום גם מרצפות המיוצרות מקוורץ מעובד ומלאכותי, כשהדוגמה הבולטת ביותר היא שיש קיסר.
השיש לריצוף פנים כולל מעטפת של יתרונות, שהמרכזי שבהם מתייחס לברק טבעי שלו ולמראה המרשים והיוקרתי שהוא מקרין אל החלל.

יתרון נוסף נוגע לעובדה שהוא ניתן לליטוש, מה שמקנה לחיבור שבין האריחים מראה חלק, טבעי ונקי יותר ומלא ברק.

ריצוף שיש למטבחים מעוצבים

יתרונותיו של ריצוף השיש הטבעי:

שיש ואבן טבעית הן אומנות של הטבע שכמו יין רק הולכות ומשתבחות עם השנים.

היא מקנה כוח והרגשה קלאסית לסובב אותה ומזמינה יוקרה לבית במחיר סביר הודות לצפיפות החומר הגבוהה בשיש הטבעי הוא חזק מאד ועמיד במיוחד  ללחצים ומשקלים לאורך זמן, מה שהופך את ריצוף השיש למושלם עבור איזורים עם תנועה ועומס רב כמו גרמי מדרגות וקניונים.

ריצוף שיש עמיד בפני שינויי אקלים ונזקי מזג האוויר לרבות שינויי טמפרטורה, מה שהופך אותו לאידאלי עבור ריצוף חוץ לגינה ולחצר, בניגוד לחומרי גלם רבים שדוהים כתוצאה מחשיפה ממושכת לשמש, ריצוף השיש שומר על צבעו הודות לכך שהשיש היא אבן טבעית והצבע שלה הוא לא רק בשכבה החיצונית שלה.

קל מאד לנקות את השיש ואין צורך לנקות בחומרים כיימים ומספיק רק להעביר מטלית עם סבון עדין ומים, מפני שצפיפות החומר של השיש גדולה מאד קשה לכתמים לחדור לשכבות הפנימיות של האבן, הכתם נשאר רק על השכבות החיצוניות של השיש ולכן קל לנקות אותו.

השיש ניתן לחידוש בכל זמן וניתן ולהחזירו ליום ההתקנה הראשון באמצעות ליטוש שמחזיר לריצוף השיש שלכם את הניצוץ והברק, בניגוד לחומרי גלם אחרים שצריך להחליף כתוצאה משריטות ובלאי.

ריצוף שיש הינו השקעה חכמה שמחזירה את עצמה ומעלה את הערך של הבית.

תחזוקה נכונה של ריצוף השיש

תכונת נוספת של השיש, כמו של כל אבן טבעית, היא היעדר אחידות במשטח. הטבע אינו פס ייצור והאריחים הנוצרים מפלטות שנפרסות מגושי אבן טבעיים לעולם לא יהיו זהים.

מי שבכל זאת מבקש אחידות, יכול לבחור, תמורת תשלום נוסף, אבן בצורה של “פריסה”. בשיטה זו האריחים נפרסים לפני הלקוח והוא מצביע במדויק על האבנים בהן הוא מעוניין.

עוד יש להביא בחשבון כי כאבן טבעית, השיש משנה את צבעו לאורך זמן, ויש כאלה שדווקא מעדיפים תכונה זו של תגובת החומר הטבעי למהלך הזמן.

כאשר מדובר בשימוש באבן טבעית כמו השיש יש להביא בחשבון גם את התחזוקה השוטפת שאינה דומה לתחזוקה שוטפת רגילה, וליתר דיוק להיעדר תחזוקה, של אבן מלאכותית.

על מנת להגיע לתוצאות אופטימליות, ולהתגבר על הרגישות לסדיקה, ספיגת המים ותפיסת הלכלוך, מתבקשות פעולות מניעה ותחזוקה שוטפות: הטיפול המקדים / מונע כולל מריחת “סילר” היוצר שכבת מגן שמונעת ספיגת נוזלים ומצמצמת היווצרות שריטות והופעת כתמים.

במסגרת התחזוקה השוטפת יש לחדש את שכבת המגן, כאשר כיום מוצעים סילרים מאיכות טובה אשר מחזיקים מעמד אפילו עד חמש שנים.

כמו כן, את משטחי השיש יש לנקות באופן שוטף רק בחומרי ניקוי ייעודיים, או במים נקיים בלבד, ויש להימנע מגרירת חפצים על פני שטחם.

היתרון בריצוף/ בחיפוי שיש הוא היכולת לחדש את האבן באמצעות שיוף וליטוש, דבר ההופך את האבן (בתחזוקה נכונה כמובן), לנצחית ומבריקה כמו ביום רכישתה.

רגישות השיש ותכונותיו הייחודיות הופכות אותו למתאים במיוחד לשימוש בחדרי הרחצה, הן לחיפוי והן למשטחים אופקיים, אך פחות מתאים למשטחי העבודה עליהם מתבצעת עבודה “קשה” דוגמת חיתוך, או התעסקות בחומרים שעלולים להיות חומציים.

רצפת שיש

גלריה

ריצוף שיש פנים
ריצוף שיש חוץ