שיש למטבח שחור

מעצבים מטבח חדש ורוצים עיצוב עדכני ומרשים? אולי כדאי לכם לשקול להתקין במטבח שיש שחור – שיש בעל מראה יוקרתי. צבעי האבוקדו וצבעי האדמה של שנות השישים והשבעים כבר חלפו מן האפנה מזמן.

בשנים האחרונות ישנה עליה בביקוש למטבחים שחורים. בתחילה אימצו את הטרנד אנשים בעלי מודעות גדולה לטרנדים עיצוביים, אך לאחר שהפך למשהו שכיח בעיצובי יוקרה, העולם כולו התאהב במטבחים שחורים. קשה שלא לשים לב – למטבחים העושים שימוש בשיש למטבח בצבע שחור ישנו מראה דרמטי וסקס אפיל. זה משהו שונה מהמטבחים הרגילים, זה משנה את כל האנרגיה של המטבח וגורם לנו להרגיש כאילו המטבח הפרטי בביתנו הוא המטבח של אחד השפים הגדולים.

שיש גרניט שחור למטבח

אפשר לדבר הרבה על האפקט הדרמטי של שיש למטבח שחור וההשתקפויות המבריקות. אך מלבד המראה הדרמטי כדאי לציין שמדובר בבחירה מאוד פרקטית. באופן טבעי המטבח מתלכלך מהר, וכאשר אנו משתמשים בשיש לבן הוא פשוט מתלכלך מהר. כל טיפת יין שנשפך על השיש הופכת לכתם ופוגעת במראה השיש. כך שדי מובן מדוע שיש שחור למטבח הוא הפתרון הפרקטי בו רבים בוחרים.

התאמת שיש למטבח שחור

אם החלטתם על מטבח שחור, יש ללמוד כיצד להשתמש נכון בצבעים. כאשר אתם בוחרים את הצבע של השיש –  זכרו שצבע שחור גורם לחלל להיראות קטן, לכן חשוב לדאוג גם לתאורה קטנה ולא לעשות שימוש מוגזם בצבע השחור, בעיקר כאשר המטבח אינו גדול. תוכלו לעשות שימוש יצירתי בצבע השחור על מנת לתקן פרופורציות במבטח. למשל אם המטבח הוא בעל מבנה מלבני ותרצו לרבע אותו, תוכלו לשים ארונות מטבח שחורים ושיש שחור באחד הצדדים של זוג הקירות הרחוקים זה מזה; ואת הקירות הקרובים זה לזה להשאיר בצבע לבן. שיש שחור יכול להיות האלמנט המשלים לארונות מטבח שחורים. אך המטבח שלכם יכול להיות מעוצב לפי משחק אנרגטי בין לבן לשחור, כלומר אינכם חייבים להשתמש בשיש שחור למטבח – תוכלו ליצור ניגוד של ארונות שחורים יחדיו עם שיש לבן.

איזה שיש מתאים למטבח שחור?

הצבע השחור הוא צבע מאוד דומיננטי ואינו משתלב היטב עם כל צבע. שיש בגוונים ירוקים או צבעי אדמה אינו משתלב היטב עם מטבח שחור. כאשר יש לכם מטבח שחור כדאי לכם לבחור בשיש בעל דומיננטיות זהה למוטיבים השחורים וזה משאיר אתכם עם שתי אפשרויות – שיש לבן או שיש שחור. לא כדאי להשתמש בשיש חלק מידי, אלא בעל מרקם מעניין אך ללא ריבוי של צבעים.

שיש למטבח בצבע שחור

ישנם סוגים שונים של שיש בהם ניתן להשתמש. אך מסוגי השיש המומלצים, במיוחד אם אתם מחפשים שיש למטבח בצבע שחור הוא שיש גרניט פורצלן. זהו שיש בעל עמידות גבוהה מאוד והוא מושלם למטבחים. מבחינת המראה אתם יכולים להשיג שיש שחור עם עורקים לבנים המעניקים לו סגנון דרמטי ויוצרים יותר עניין מאשר משטח חלק.