ריצוף חוץ אבן טבעית

ענף הבנייה והטכנולוגיות המתפתחות הביאו לנו שיטות שונות של בנייה. כיום איננו תלויים בשיטות הבנייה המסורתית אשר התבססו על עץ ועל אבן. אך למרות שעומדות בפנינו אפשרויות רבות ואיננו מוגבלים לחומרים הטבעיים, אנשים רבים מבקשים לחזור אל החומרים הטבעיים. ריצוף חוץ אבן טבעית מאפשר לנו ליהנות מהיופי של הטבע, מהתכונות הטבעיות של האבן. אבן טבעית מסוגלת להעניק לנו אופי עיצובי ותחושות ייחודיות. אפילו הפתרונות הסינתטיים מנסים להיות דומים ככל האפשר לאבן הטבעית.

ריצוף חוץ אבן טבעית מחיר

העלות של ריצוף חוץ באמצעות אבן טבעית משתנה מאוד וישנם גורמים שונים המשפיעים על העלות של הריצוף. הדבר הראשון הוא סוג האבן; ישנם סוגים שונים של אבן טבעית, חלקן מהשוק המקומי אחרות מיובאות. לכל אבן את המחיר שלה. כמו כן העלות מושפעת מגודל השטח שאותו רוצים לחפות. אך ישנן גם הכנות שונות אותן צריך לבצע בהתאם לשטח וגם הן משפיעות על העלות. למשל לפעמים צריך לעשות עבודות הכנה הנוגעות לאיטום, ניקוז ויצירת שיפועים. גם שיטת הקיבוע משפיעה על המחיר.

  • ריצוף שיש חוץ ווד גרי
  • שיש לריצוץ חוץ טרוירטין
  • חיפוי חוץ שי גרי וריצוף חוץ ווד גרי

אבן טבעית לריצוף חוץ

אבן טבעית לריצוף חוץ היא דבר מאוד מומלץ. ישנם סוגים שונים של אבנים וכל סוג של אבן מגיע עם הסגנון העיצובי שלו. גם רמת העיבוד של האבן, צורת החיתוך והגודל משתלבים יחדיו לתת את האופי העיצובי. האבנים מגיעות בצבעים וגוונים שונים והם יכולים להעניק מראה טבעי וייחודי. בין הסוגים השונים של אבן טבעית ניתן למצוא אבני שיש, אבני צפחה וגם אבנים כמו גרניט פורצלן שאינן טבעיות, אך יש להן מראה טבעי.

שיש לריצוף חוץ

שיש הוא אחת האפשרויות לריצוף חוץ. ישנן סוגים שונים של שיש המגעים ממכרות שונים בעולם ולכל אחד ישנו את הצבע והמראה הייחודי בהתאם להרכב המינרלים שבו. גם צורת העיבוד משפיעה על המראה. זהו יכול להיות שיש מוברש, שיש בעיבוד עתיק, לכל אחד יש את המראה המיוחד שלו. שיש לריצוץ חוץ יכול להעניק מראה מיוחד לגינה, למרפסת או לטרסה והוא מומלץ מאוד.

טרוורטין לריצוף חוץ

אחד החומרים שבהם מקובל להשתמש לצורך ריצוף חוץ הוא טרוורטין. למי שלא מכיר, הטרוורטין הוא סלע משקע יבשתי. כלומר זהו סוג של סלע גיר הנוצר משקיעה והצטברות החומר. תהליכי היווצרותו והרכבו שונים משיש. יש לו מראה נקבובי, בדרך כלל בגוון בהיר אך ישנם גם גוונים אדמדם. חומר זה משמש אותנו לבנייה עוד מהעת העתיקה. למשל הקולסאום ברומא הוא אחת הדוגמאות היפות לשימוש בחומר זה. הוא מביא איתנו מראה טבעי ופשוט, אך בו זמנית גם מהודר ואלגנטי. טרוורטין לריצוף חוץ זוכה לפופולריות רבה וזהו חומר עמיד וחזק.

ריצוף שיש פנים
ריצוף שיש

גלריה