אבן אוניקס

אבן אוניקס היא סוג של אבן חן, נחשבת לאחת האבנים האצילות בעולם, ומוצבת בארמונות, כנסיות, מוזיאונים, בתי מלון יוקרתיים ועוד.

כאשר מחפשים את התרגום של “אוניקס”, מגיעים לשם “שוהם”. לא בטוח כי מדובר באותה אבן אחד לאחד, אך בהחלט יש סברות שטוענות כי אבן השוהם, חלק מאבני החושן, היא סוג של אוניקס.

האבן הזו היא משתייכת למשפחת אבני קוורץ, בעלות גבישים מוצפנים, היא מצויה בשלל צבעים וגוונים, בעיקר אוניקס שחור, אך ניתן למצוא את האבן הזו גם בלבן, ירוק, כחול, חום, ורוד, כתום, וצירופים שונים. ניתן להשתמש באבן הזו להכנת תכשיטים, קערת וחפצי קדרות, וכמובן כחיפוי מעוצב עבור מטבחים וקירות נוספים, ועבור ריצוף.

שיש אוניקס במגוון צבעים

על התכונות של אבן אוניקס

אבן אוניקס נחשבת לאחת האבנים העוצמתיות שיש, עבור תרבויות רבות. בתרבות המאיה והאצטקים, האבן הזו נחשבה לאבן קדושה שמביאה את האור. המרקם של אבן אוניקס, מהיותה אבן גיר בעלת צפיפות גבוהה של מינרל וגיוד קריסטלי, הוא חצי שקוף, מה שמאפשר להעביר דרכו אור, ולהסתייע עימו בעיצוב המקום באופן יוקרתי ומרשים.

תכונותיה של האבן הייחודית הזו שונות משל אבנים אחרות, למשל האבן הזו רגישה לשריטות, ומכיוון שיש בה נקבוביות, היא סופחת כתמים. אפשר אגב לפתור את הרגישות הזו על ידי שימוש בסילר, אשר אוטם את הנקבוביות. האוניקס היא אבן עדינה, והתחזוקה שלה בהתאם.

האבן הזו היא אבן ייחודית, כל לוח שנחתך אינו דומה למשנהו, מה שמעניק לה יתרון נוסף של יוקרה וייחודיות.

על השימושים של אבן אוניקס בעידן המודרני

אבן אוניקס משמשת אותנו לשימוש פנים בלבד: מיפוי אמבט, כיורים, משטחים דקורטיביים, שיש למטבח, ריצוף, חיפוי קירות פנים ועוד.

  • שיש אוניקס למטבח – שיש יוקרתי אשר מתאים יותר לאלו שאינם משתמשים במטבח באופן תדיר ויומיומי, וזאת בשל רגישותו לשריטות, ספיגת כתמים, ומורכבות בתחזוקה. היתרון הגדול הוא במראה היוקרתי שהוא משווה למטבח.
  • שיש אוניקס מואר – בשל היותו שקוף במחציתו, האוניקס בהחלט משמש אפשרות נהדרת לשיש מואר במטבח. שיש אוניקס מואר הוא אחד המראות היפהפיים ביותר שתוכלו לראות במטבח, וגם פה אנו ממליצים על הבחירה בשיש הזה למטבח, בהתחשב החסרונות של האוניקס בתחום זה.
  • ריצוף וחיפוי קירות נוספים –ישנם אריחים שונים של אוניקס, בעלי צבעים שונים: אבן אוניקס שחורה, אבן אוניקס לבנה, ואפילו אבן אדומה בוהקת. השימוש באוניקס עבור ריצוף וחיפוי קירות פנימיים נוספים, הוא בהחלט שימוש שנחשב לאחד מהיוקרתיים בעולם, לא סתם, מדובר באבן חן.

מחירים של אבן אוניקס

אתם יכולים כבר לתאר לעצמכם, שהאבן היוקרתית הזו, שככל הנראה הייתה אחת מאבני החושן, מחירה בהתאם. ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי אוניקס שונים, לשימושים שונים, כאשר טווח המחירים למשל עבור אוניקס למטבח נע סביב 2000-4000 שקלים, לעומק של 65 ס”מ. המחירים לשיש אוניקס משתנים בהתאם לסוג האבן והגדלים בה תזמינו אותה.