ריצוף וקופינג לבריכה

קופינג (חיפוי) לבריכה נועד בכדי למנוע נזילות מים אל הקירות החיצוניים של הבית .
רצוי להתאים את סף הבריכה באופן שיהיה דומה לריצוף החוץ , מאחר שאבני השפה נמצאות במגע מתמיד עם מים כלור\מלח , עליהן להיות באיכות גבוהה בכדי להבטיח עמידות לשנים ארוכות .
מרקם האבן צריך להיות מחוספס עם רמת התנגדות מספיקה בכדי למנוע החלקה וכן עם שיפוע קל לכיוון הבריכה לניקוז המים חזרה.
כשמתכננים בריכה צריך להתחשב בשני גורמים עיקריים:

חיפוי בריכה (קופינג) וריצוף הבריכה, החלק שמפריד בין חצר הבית והגינה לבריכה.

ריצוף הבריכה – ריצוף הבריכה וקירותיה הם מה שיתנו לבריכה את המראה הכחלחל הנעים והמרגיע שלה, כמו כן תוכלו לבחור צורות שיקשטו את רצפת הבריכה שלכם.

חיפוי הבריכה – בעצם החלקה שמצפה את הבריכה ומסייע גם לאיטום ולבידוד שלה, חיפוי בריכה שמבוצע בצורה נכונה ישמור על הבריכה שלכם לאורך שנים ויגן עליה מפני בלאי, אך לא רק חיפוי בריכה הוא גם מה החלק החיצוני של הבריכה אותו אנחנו רואים חשוב מאד שחיפוי הבריכה ישתלב עיצובית עם הריצוף מסביב לבריכה.

לרוב בוחראים חיפויי בריכה בגווני הכחול למיניהן המשרים תחושה נעימה ואווירה נינוחה מחד ומאידך מוסיפים למראה הדקורטיבי של הבית.

קופינג שיש לבריכה

קופינג שיש לבריכה הוא הבחירה הנכונה בשבילך בשל שלל התכונות של השיש: שיש הוא חומר גלם חזק ונוקשה במיוחד ואף חסין בפני חדירת מים הודות לצפיפות החומר הגבוהה שלו, לכן מעצבים פנים ואדריכלים אוהבים להשתמש בשיש במקומות שבאים במגע עם מים כמו מטבחים וחדרי אמבטיה.

אמנם קופינג שיש לבריכה הוא חומר גלם יקר יותר, אך מדובר בחומר איכותי יותר שישמש אתכם לאורך שנים מבלי שתצטרכו לדאוג יותר מידי לתחזוקה שוטפת או לחשוש מקילופי צבע או בעיות קוסמטיות אחרות בריצוף הבריכה שלכם.

איך לבחור ריצוף לבריכה?

ריצוף חוץ לבריכה צריך לעמוד לאורך זמן בפני נזקי מזג האוויר כגון: חשיפה יומיומית וממושכת לקרני השמש הלוהטות בקיץ ובפני נזקי מים וגשמים בחורף, אך לא רק משום שריצוף לבריכה עתיד לבוא במגע עם חומרים כימיקליים כמו הכלור, אז איך לבחור ריצוף לבריכה שיחזיק לאורך זמן ולא יתבלה או ידהה עם השנים?

ובכן התשובה צריכה לשאלה נמצאת בתכונות והמאפיינים של חומרי הגלם והאבנים שישמו לריצוף מסביב לבריכה, התכונות שאתם צריכים לחפש בסוג ריצוף זה הן:

  • אבן מחוספסת שלא תהיה חלקלקה במגע עם מים.
  • עמידות בפני תנאי מזג אוויר, חומרי ניקוי וכימיקלים.
  • עיצוב ודקורטיביות שתתאים לריצוף החוץ.
  • לוודא שהאבן עברה את התהליכים הבאים: כיבוס מה שהופך את האבן למחוספסת ופחות חלקלקה, התזת חול המוסיפה עוד שכבה מונעת החלקה לאבן והשלב האחרון הברשה, לאחר שלושת השלבים הללו האבן שלכם תהיה מוכנה לריצוף חוץ מסביב לבריכה הביתית שלכם.

כעת כל מה שנותר לכם הוא רק לבחור את האבן שהכי מתאימה לריצוף הבריכה שלכם.

שיש לקופינג בריכה

גלריית קופינג וריצוף מסביב לבריכה