כל מה שרציתם לדעת על ספי חלון

כאשר חושבים על חלונות מתרכזים בדרך כלל בזגוגית ובמסגרת, אך חשוב לשים לב גם לדבר שמהווה בסיס החלון. הצוות המקצועי של בני רוקח תעשיות שיש מספק לכם את כל המידע שאתם צריכים על ספי חלון.

מה הם ספי חלון?

סף חלון הינו משטח המונח בצורה אופקית בפתח המיועד להוות חלון. המשטח המונח עשוי בדרך כלל משיש או מאבן והוא מונח לאחר ביצוע עבדות טיח. מסגרת החלון עשויה בדרך כלל מאלומיניום, ומונחת על גבי סף החלון, כך שלמעשה הוא זה הנותן את הבסיס החזק והיציב למסגרת.

ממה הם עשויים ספי החלון?

ספי חלון נעשים מחומרים שונים. ניתן למצוא ספים מאבן חברון, אבני צפחה, טוורטין, שיש, אבן חלילה ועוד. ספי חלון משיש אוטמים בצורה הרמטית יותר, וכאשר בוחרים בספים עשויי אבן יש לוודא כי הם עשויים מאבן שאינה סופגת ואטומים למים.

סף חלון חיצוני

קיימים שני סוגים עיקריים של ספי חלון – סף חלון חיצוני וסף חלון דו כיווני. סף חלון חיצוני הוא כזה הבולט לחלוטין אל מחוץ לחלל הבית. בצורה כזו סף החלון נראה רק למתבונן על הבית מבחוץ, ואילו בתוך הבית נראית רק מסגרת האלומיניום של החלון.

סף חלון דו כיווני

הסוג השני הוא סף חלון דו כיווני. בסוג זה סף החלון נמצא במרכז החלון ובולט לשני הצדדים – פנימה והחוצה. כיוןן שסף חלון מסוג זה יבלוט גם אל תוך הבית יש חשיבות רבה לאסתטיות שלו.

פונקציונליות

לספים דו כיווניים פונקציונליות רבה. כך לדוגמה, כאשר ממקמים חלון שכזה בסלון ניתן להשתמש בסף החלון כמדף לספרים או לחפצים דקורטיביים. גם בחדר האמבטיה יכול חלון כזה לשמש מדף נהדר. בנוסף, חלון עם סף פנימי רחב יוכל לשמש גם כפינת ישיבה על אדן החלון, ועל ידי הוספה של מזרון ומספר כריות ניתן ליצור מעין ספה השקועה בתוך הקיר.

קופינג

מושג נוסף אותו כדאי להכיר כאשר מדברים על ספי חלון הוא “קופינג”. מושג זה מתאר את החיפוי העליון של חומות וגדרות. הגדר בנויה מחומרים שונים, ועליה מונח הסף סיומת עליונה. הקופינג אוטם את הגדר ועל ידי ביצוע איטום משני צידי הסף נמנעת זליגת מים לאורך קירות הגדר.